Hava çekimi daha çok hangi sektörlerde kullanılır ?

 • İnşaat projeleri

  Arsa halinde, devam eden yada bitmiş projelerinizin havadan çekimi ile çok daha etkileyici reklam kampanyaları yürütebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Ev almak isteyenlerin dikkatini çekmek için inşaat firmalarının tercihi havadan çekim olmalıdır.

 • Nakliye Şirketleri

  Nakliye firmanızın verdiği hizmeti 1 kareye sığdırabilmek ve tam olarak anlatabilmek için hava çekimini tercih edebilirsiniz. Özellikle tüm filosunu bir arada görmek isteyen nakliye firması sahiplerinin tercihidir.

 • Liman Hizmetleri

  Limana yanaşan gemi yada tırların yaptığı manevra ve işlemlerin bütününü farklı zamanlarda havadan kayda alıp görsellerini çeşitli mecralarda kullanmak sizi ve kurumsal yapınızı pekiştirir.

 • Belediyecilik

  Belediyeler geniş alanlara vermiş oldukları hizmetleri daha iyi anlatabilmek için daha iyi bir bakış açısına ihtiyaç duyarlar. İşte bu bakış açısı havadan bakış açısı olmalıdır.

 • Haritalandırma

  Şahıs yada kurumların bölgeleri haritalandırmak ve daha iyi pazarlayabilmek için ihtiyaç duydukları yöntemi HD kalitede havadan haritalandırma ile sağlıyoruz.

 • Sosyal Tesisler

  Müşteriye ihtiyaç duyan sosyal tesislerin hizmet alanlarını gösterebilmek adına daha geniş açıya ihtiyaçları vardır. Engin uçuşlar sayesinde daha akıcı ve açılı görüntüler elde edebilmekteyiz. Mutlaka bize ulaşın.

 • Hastaneler

  Hastane binalarını ve arazilerini tam anlamı ile kayıt altına alabilmek ve lokasyonlarını daha belli edebilmek için hava çekimi tercih edilmelidir.

 • Festival Alanları

  Kurumların yada şahısların düzenlediği festivallerin katılım ve hizmet birimlerini tam anlamı ile gösterebilmek için havadan bir bakış açısı yeterlidir.

 • Tarihi Yerler

  Tarih turizmine katkıda bulunmak adına yönetimlerin tarihi yerler ile ilgili yaptırmak istedikleri hava çekimlerini indirimli olarak çekiyoruz.

 • Mitingler

  Siyasi parti, sendika ve miting düzenleyen diğer kurumların katılımın boyutunu göstermek ve gövde gösterisi yapmak adına ihtiyaç duydukları bakış açısı havadan çekimde gizlidir.

Hava çekimi nedir?

Havadan çekim, yerden çekilen fotoğrafların çaresiz kaldığı durumlarda açıyı genişletmek ve sıra dışı kareler yakalamak için imdada yetişir. 500 metre yüksekliğe ( daha yüksek mesafelerde, fotoğrafı yada videosu çekilen alan çok küçük çıkar ) kadar yükselip çeşitli açılardan fotoğraf video çekimi ile mükemmel görseller elde edilir. Bu görseller baskıya uygun olup çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır.

İnsansız hava araçları, uzaktan kumandalı multikopterler ile çektiğimiz görüntüler işletmenize yeni bir bakış açısı katacaktır.

Hava Çekimi ile neler yapılabilir?

 • Tanıtım Filmi

 • Web sitesi

 • Promosyon

 • Sosyal Medya

 • Resmi Evraklar

 • Reklam Tasarım

Havadan çekimi fiyatlandırması nasıl yapılır?

Havadan çekimi yapılacak olan mekanın genişliği ve kaç noktada çekim yapılacağına göre teklif sunulur. Havadan çekim yapılacak nokta sayısı, süresi, türü ( fotoğraf, video) fiyatlandırmada ana etkendir. Tarih turizmine katkıda bulunabilmek adına bu tarz mekanların çekimlerinde ekstradan indirim uygulamaktayız. Ayrıca ağır metal yığınlarının bulunduğu manyetik alan içeren yerlerde çekim yapmamaktayız. Hava çekimi tanıtım filmi ile birlikte istenildiğinde ise fiyatta indirime gidilir.

Hava çekim fiyatlarımız için bize ulaşın kısmında iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Havadan çekim yaparken istenilen açı nasıl yakalanır ?

Hava çekimi yapmadan önce yetkili kişiler ile görüşülüp açılar belirlendikten sonra cihazımız havalanır ve çekim esnasında anlık görüntü aktarımı teknolojisi ile çekim yapılan açı yetkili kişilere o an onaylatılır. Havadan çekim talebine göre çeşitli marka ve modellerde hava çekim cihazlarımız mevcut olup, fiyatlandırma talebe göre değişkenlik gösterebilir. Unutulmaması gereken önemli olanın kullanılan cihazın boyutu değil özellikleri ve teknolojisidir.

Hava Çekimi yaparken hava koşulları önemli midir?

Hava çekimi cihazlarımızın elektronik kısımlarının zarar görmeyeceği şekilde yağmurlu , manyetik alana sahip olan, yüksek voltajlı elektrik akımlarının olduğu alanlar ve aşırı rüzgarlı havalarda çekim yapmamaktayız. Çekim esnasında hava durumunun kötüleşmesi durumunda en yakın iyi hava koşulları analiz edilip, çekimin geri kalanı o tarihe ertelenir ve bu fiyatlandırmada müşteriye yansıtılmaz.

Bazı havalarda video çekilemez fakat fotoğraf çekilir. Rüzgarın hızı fotoğraf çekimlerini etkilememektedir.